تبلیغات
کنکور مدیریت اجرایی - روز خوب کنکور ...
هدف گذاری > برنامه ریزی > تلاش

روز خوب کنکور ...

تاریخ:چهارشنبه 18 بهمن 1391-02:25 قبل از ظهر

صبح که از خواب پا شدم هوا ابر بود، وقتی راه افتادم شروع کرد نم نم بارون. هنوز یادمه وقتی رسیدم درهای حوزه رو باز نکرده بودن و بچه ها گروه گروه زیر سایبون ها و جاهای مسقف جمع شده بودن تا کمتر خیس بشن. همین جوری که وایساده بودم یکی اومد ازم پرسید: آقا ساعت چنده !؟ جوابش رو دادم و همین طور داشتم بهش فکر می کردم که مگه میشه طرف کنکور داشته باشه و ساعت همراهش نباشه ؟!! گفتم حتما ما رو سر کار گذاشته. زیر اون سایبون (در واقع بارون بون !) که من وایساده بودم دو سه نفر داشتن بحث میکردن که فرق مدیرت اجرایی و MBA چیه و اینا ! بعد یکی سوال کرد حالا ما کدوم رو شرکت کنیم !؟ من هاج و واج گوش میکردم که خدایا چی میگن اینا ؟! مگه روز کنکور نیست. خلاصه همین جور که جلو میرفت میفهمیدم که بابا اینا چقدر پرتاب هستن! هی یه چیزی بهم میگفت که با این اوصاف من حتما قبولم و یه صدایی دیگه بود که میگفت مغرور نشو پسر !

واقعیت اینه که خیلی از شرکت کننده های کنکور های میان رشته ای مثل مدیریت اجرایی زمان زیادی برای آماده شدن تو آزمون نمیذارن و به قول خودشون تفریحی یا آزمایشی کنکور میدن، در نتیجه 80 درصد از شرکت کننده ها مطلقا سیاهی لشکر هستند !

در باز شد ! رفتم تو. گشتم دنبال شماره صندلی و پیداش کردم وسایل م رو گذاشتم و کاپشنم رو در آوردم و نشستم. کم کم بچه ها میومدن. خیلی مونده بود به شروع آزمون تقریبا 45 دقیقه اگه اشتباه نکنم. شروع کردیم گپ زدن در مورد آزمون جو کلی باز مثل بیرون بود و تقریبا به غیر از من همه اوت بودن. همش شوخی و خنده و مسخره بازی بود که مثلا تو جیمت رو بزن بده من و تئوری با هم مشورت کنیم و از این جور پرت و پلاهای پسرونه!  تو این جور مواقع بین پسرا افت داره خودت رو درس خون نشون بدی! همه از هم تو پز درس نخونی سبقت میگرفتن و منم سرم رو تکون میدادم و ساکت بودم در حالیکه تو ذهنم بود 1 بشم !! تو این مدت یه چرخی هم تو کلاس های دیگه زدم و گشت و گذار کردم تو کل حوزه امتحان.

5 دقیقه به شروع آزمون نشستم سر جام و دیگه با کسی حرف نزدم. سعی کردم تمرکزم رو بالا ببرم. فکرهایی که تو ذهنم میومد رو مرتب میکردم. به خودم میگفتم من تلاش خودم رو کردم و امروز هم اینجام تا بهترین نتیجه رو بگیرم. ته دلم هم واقعا مطمئن بودم  چون احساس میکردم هر نتیجه ای که کسب بشه به صلاحه خودمه و خدا قطعا کمکم میکنه.

قرائت قرآن شروع شد. به معنی آیه ها که با دقت انتخاب شده بودند فکر میکردم و آرامش خوبی گرفتم.

امتحان شروع شد!

بچه ها خیلی با عجله دفترچه ها رو در میاوردن و سعی میکردن به سرعت آزمون رو شروع کنن اما من کاملا آروم این کار رو انجام دادم . به نظرم 20 سی ثانیه ارزش ش رو نداره که بخوای تمرکز و آرامش ت رو از دست بدی. با ترتیب دفترچه شروع کردم. زبان آسون به نظر میومد. تو این مواقع نباید هول شد نباید فکر کرد که حالا که آسونه همه رو بزنی.

در کل این نکته رو توجه داشته باشید:

کنکور زمان آزمایش روش های جدید نیست. تا حد امکان نباید ریسک کرد. بهتره با همون رویه ای که قبلا بهش رسیدید عمل کنید. مثلا اگه تو تست های زبان اهل زدن تست های دو به شک و ریسکی نیستید سر جلسه هم این کار رو نکنید!

داشتم زبان رو میگفتم، اوضاع خوب پیش رفت و تونستم تو زمان کمتر از موعد زبان جمع شد. این باعث شد روحیه م خوب باشه و با قدرت برم سراغ جیمت .

و اما جیمت !

من توقع م از حل مساله بالا بود. معمولا تو کنکور های آزمایشی 70 تا 90 میزدم. تو آزمون سوال اول رو خوندم و حل نشد، دومی رو رد کردم، سومی رو زخمی کردم و بازم حل نشد همین جوری رفتم جلو. دیدم سوال هفتم و فقط یکی ش رو کامل حل کردم در حالیکه 10 دقیقه زمان رو گذاشته بود و وقت دور اول حل مسئله م تقریبا تموم شده بود. این یعنی بحران ! در مورد جیمت با توجه به توقع بالای من وضعیت خیلی سخت بود. فشار زیادی روم بود اما من تسلیم نشدم. بهترین جمله تو این موقع که میتونه آرامش رو به آدم برگردونه اینه که فکر کنی اگر امتحان سخته برای همه سخته و تو این شرایط موفقیت این نیست که درصد بالا ایکس درصد بزنی. بلکه فقط کافیه زرنگ باشی و بتونی آزمون رو جمع کنی. خلاصه رفتم جلو. کمی بیشتر از وقت معمول روی حل مسئله وقت گذاشتم و این کار با توجه به حسم که سوالا سخته موجه بود. بالاخره با 4تا سوال حل شده از بخش اول رد شدم و رفتم سراغ استدلال. این قسمت خدا رو شکر روتین تر بود و کمی حالم رو بهتر کرد. کفایت هم نسبتا خوب بود. اما دو قسمت آخر باز هم وحشتناک سخت بود و نتونستم خوب جواب بدم به تست ها. در مجموع کاملا فهمیدم جیمت امسال معمولی نیست و اصلا نیازی نداره بالا بزنی. این باعث میشد جیمت روی درس های دیگم تاثیری نذاره.

رفتم سراغ دانش. چیز زیادی ازش یادم نیست فقط یادمه که به دلیل زمان زیادی که روی جیمت گذاشته بود سوالات ش رو با سرعت میخوندم و میزدم. تست های ریسکی و حسی هم زیاد زدم و همین باعث شد تعداد غلط هام زیاد باشه و درصدم نهایتا خیلی خوب نشد.

تئوری مدیریت شوک دومی بود که بهم وارد شد. سبک سوالات واقعا متفاوت بود. خیلی از مطالب رو اصلا ندیده بودم. تئوری مدیریت مثل سابق نیست که بشه با حس و حدس تست هاش رو زد. معمولا طراح ها دام آموزشی به کار میبرند و اتفاقا گزینه هایی که در نظر اول درست میان ممکنه غلط باشن. در نتیجه من 19 تا تست بیشتر نزدم و سعی کردم اونایی که مطمئن تر بودن رو بزنم.

ادبیات هم اگرچه بعدا خیلی ها بهم گفتن سخت بوده اما یادمه تو کمتر از 10 دقیق جمع ش کردم و دیگه هم برای مرور سمتش نرفتم.

حدود نیم ساعت از وقتم مونده بود که مجدد برگشتم سر جیمت و یه دستی به سر و روش کشیدم. بعد هم رفتم سر زبان و دو تا از متن های که نصفه بود رو مجدد خوندم و اونا رو هم جمع و جور کردم.

وقت تموم شد و من هنوز دوست داشتم با جیمت بیشتر کلنجار برم و درصدش رو ببرم بالا. این اولین آزمونی بود که وقت کم آورده بودم !

چند نکته در مورد آزمون فردا :

·         شما باید یه تصویر کلی از آزمون داشته باشید. بیشتر منظورم زمان بندیه. یعنی اینکه بدونید چه وقتی باید کجا باشید. این کمک میکنه به مدیریت زمان تون. باید با توجه به زمان باقی مونده از هر بخش در مورد سوالات و میزان وقتی که میذارید رو تو لحظه بدونید.

·         یکی از مهم ترین مهارت هایی که برای موفقیت تو کنکور لازمه توانایی مدیریت لحظات حساسه. یعنی زمانی که شما گیج میشید. دارید نا امید میشید. دست و پاتون رو گم میکنید و از همه ی اصول مدیریت زمان خارج میشید، یه لحظه به خودتون بیاید و چند لحظه مکث کنید. کمی آب بنوشید و به مدیریت آزمون فکر کنید. با امید ادامه بدید و در لحظه بهترین عملکرد ممکن رو پیاده کنید.

·         سعی کنید از اطرافیان چه خوب و چه بد تاثیری نگیرید. بعضی ها میبینید کنارتون نشتسند و تند تند ورق میزنن دفترچه رو گزینه ها رو پر می کنند. یه وقت فکر نکنید شما عقبید و یا بر عکس دور و وری ها اگه پرتاب هستند شما نباید شل بشید. ه کل ایران فکر کنید و اینکه خودتون باید حداکثر کارایی تون رو بذارید.

 

مطمئن باشید به اندازه تلاش و توانایی هاتون شایستگی کسب نتیجه رو دارید . برای همه تون آرزوی موفقیت دارم.

یا علی ...
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
نسرین
پنجشنبه 1 اسفند 1392 11:01 بعد از ظهر
آره منم موافقم اون متنو بذارین..آخه میخام سال دیگه شرکت کنم ولی اگه الان دید واقعی پیدا کنم بهتر میتونم تصمیم بگریم بخونم یا نه..چون میخام تغییر رشته بذم و 4 سال عمرمو درگیر کنم با حساب امسال که میخونم...لطفا بگید آقای اشجاری
پاسخ محمد هادی شجاری : بله. حتما.
شهاب
پنجشنبه 1 اسفند 1392 10:02 بعد از ظهر
اشجاری جان لطفا اون پست رو که میخای بذاری بذار..بلاخره کسایی که میانتو این وبلاگ اونقدر از نظر سنی و بلوغ فکری رشد کردن که یسنجن نظرات رو و مثل بچه ها نخوره تو ذوقشون..لطفا اون پست رو بذار من خودم درصد هام در حد دانشگاه تهرانه..امه میخام واقعیت رو الان بدونم تا چند ماه دیگه..جلو ضرر رو هروقت آذم بگیرخ منفعته..پس چه بهتر زودتر با واقعیت روبرو شیم
پاسخ محمد هادی شجاری : بسیار خوب.
می نویسم در موردش.
پنجشنبه 1 اسفند 1392 02:35 قبل از ظهر
سلام
من فک میکنم نتیجه رو از کامنت های خیلی قبلت حدس زده باشم
اما خیلی کلی و مبهمه برام
بخاطر همین اصرار میکنم که بگی
در ضمن این نظرت برام خیلی مهم و جالبه چون فک میکنم اولین باره که کسی راجع به این رشته نظرات چالشی داره
اگه برات مشکلی نیست ایمیل بزنم اخه کلا نظرت بر این هست که اینجا بپرسیم تا بقیه هم استفاده کنن اما شاید اینبار استثنا باشه
پاسخ محمد هادی شجاری : سلام
می نویسم و همین جا منتشرش می کنم
فقط باید یه نصفه روز براش خالی کنم چون مطلب مهمیه و تمرکز میخواد نوشتنش
محسن ( تبریز)
چهارشنبه 30 بهمن 1392 11:22 بعد از ظهر
سلام
کنکور زبان تخصصی MBA کنکور ارشد سال 93 بالای 65 درصد سوالات کپی سوالات سال 90 و 92 بود. حتی گزینه ها نیز تغییر پیدا نکرده بود.هرکس سوالات سال 90 و 92 کنکور سراسری را تو 2 روز حفظ میکرد زبان تخصصی MBA را در عرض 10 دقیقه جواب میداد با 65 درصد حتمی.. آیا به نظر شما این نوع مدل دادن سوالات عادلانه بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ محمد هادی شجاری : سلام
من در این مورد اطلاعاتی ندارم اما اگه واقعا این طور باشه که شما میگی واقعا افتضاحه.
امیدوارم تاثیر زیادی رو نتیجه ی زحمات شما نداشته باشه.
هرچند داره ! :(
سه شنبه 29 بهمن 1392 12:41 بعد از ظهر
سلام
هادی جان قرار بود بعد کنکور یه پست جامع راجع به مدیریت اجرایی بذاری
فک میکنم شما بعد دو سال تحصیل در این رشته خیلی خوب بتونی نظر بدی چون شنیده ها رو از نزدیک دیدی
اینکه شیوه تدریس اساتید چگونه هست؟
ماهیت درسها؟
ایا ارزش دوسال وقت گذاشتن رو داره؟بااحتساب کنکور سه سال؟
برای چه کسانی مفید هست؟
اصلا برای یادگیری دروس این رشته باید سر کلاس حضور داشت یا خودخوان هم میشود یاد گرفت؟
بعد دوسال چه ارزش افزوده ای برای فرد ایجاد میکنه؟
اگر فرصت کردی یه تحیلی هم راجع به درسهای این رشته و سیلابس اون داشته باش
ممنون
پاسخ محمد هادی شجاری : سلام
این کار رو به زودی انجام میدم
هرچند نتیجه خیلی امیدوار کننده نیست
و کمی به خاطر کسایی که به هزار امید و آرزو تلاش کردند و کنکور امسال رو دادند دارم دست دست می کنم
روزبه 2
یکشنبه 27 بهمن 1392 02:19 بعد از ظهر
دوسته عزیز کنکور دانش مسائل روز امسال عجیب غریب بود حتی چهارچوبه فرضیه چند سال پیشش هم دورش نبود من دانشم خیلی قوی بود ولی با کتابه 2000 تست دانش مسائل روزم نمیشد به درصد بالایی از این درس رسید . مطمئن باش درصدایه تک رقمیه امسالم به زور دانش 50 به بالا زده باشن حالا اردیبهشت ماه مشخص میشه
منم بااقایه شجاریه موافقم . پیگیر شدن و در اوردنه درصدا فقط باعث اذیته خودتون میشه . و این کلیدا هم که تو اینترنت هست ماله سازمانه سنجش نیست همه تحلیلیه استادا و موسساته مختلفه . من به حدس بسنده کردم
هادی جان مرسی از این چند وقت خیلی چیزا ازت یاد گرفتم ایشالا با یه رتبه خوب پیامه بعدیمو میزارم اینجا و باور کن فیسبوک رفتن تاثیر خاصی رو تمرکزم نداشت
پاسخ محمد هادی شجاری : امیدوارم موفق باشی و دانشگاه تهران ببینمت .
سلام
یکشنبه 27 بهمن 1392 09:21 قبل از ظهر
فکر نمیکردم اقای اشجاری انقد طرفدار داشته باشه!!!!!!
نه اشتباه میکنید با خوندن دانش و کتاب 2000 تستش میشد زدهمونطور که خیلی از دوستان زدن اگه حرف شما درست باشه بقیه هم فقط تا 30% میزدنن اما ما مطمئنن درصد بالای 50 هم خواهیم داشت درضمن من گفتم خیلی از دوستان هم توصیه های مشابه ایشون دادن اما تاکید ایشون خیلی بیشتر از بقیه بود
خیلی دوست دارم نظر خود اقای اشجاری رو در این مورد بشنوم ببینم توجیه این دفعشون مثل دفعه های پیش که عدم وجود شغل رو دلیل بیکاری افراد نمیدونستن و خود افراد و زیاده خواهییاشونو دلیل میدونستن،چیه؟ این دفعه چی میگن!
بازم میگم مقصر اصلی رو خودم میدونم!
پاسخ محمد هادی شجاری : سلام سلام !
اولا وقتی آزمونی سخت باشه و سوالات سبکش تفاوت کنه (اتفاقی که واسه دانش امسال افتاد) به هیچ عنوان نیمیشه از یه حدی بالاتر زد. حتی با مطالعه ی زیاد
دوما ارزش درس تئوری مدیریت در تراز نهایی و متعاقبا بهبود رتبه بسیار بیشتر و تاثیر گذار تر از درس دانش هست.
مثلا من خودم دانش پایین تر درصدم بود اما تاثیر چندانی تو رتبه نداشت.
در نهایت باید بگم برای شما و سطح برداشت تون واقعا متاسفم که برای نظرات و استدلال های من اسم توجیه رو میارید و با این لحن و ادبیات صحبت می کنید.
علی
شنبه 26 بهمن 1392 11:22 بعد از ظهر
سلام اسم هادی واقعا شایسته شماست چون تو این چند وقت واقعا من رو راهنمایی کردین ممنون کنکور عالی بود
پاسخ محمد هادی شجاری : سلام
شما لطف دارید ...
امیدوارم موفق باشید
امید
شنبه 26 بهمن 1392 11:17 بعد از ظهر
توصیه های آقای شجاری برای من بی نهایت تاثیر گذار بود ممنونم هادی جان
پاسخ محمد هادی شجاری : خدا رو شکر
امیدوارم نتیجه ی دلخواه تون رو بگیرید.
سلام مشهدی
شنبه 26 بهمن 1392 11:14 بعد از ظهر
قبلا فقط بنده با عنوان سلام پیغام میذاشتم ولی مثل این که بقیه دوستان هم جدیدا این کار رو میکنن از این پس من با عنوان سلام مشهدی پیام میزارم توصیه های آقای شجاری برای خوندن تئوری و کم خوندن دانش درست بود من تئوری 60 و دانش رو 25 زدم ولی اگر بیشتر دانش خونده بودم هم نمیتونستم از 25تا30 بالاتر بزنم و تئوری هم درصدش پایین میومد.شک دارین همین الان نا یک ماه دانش بخون و همون سوالات امسال رو دوباره بزن متوجه میشی که نمیشه
پاسخ محمد هادی شجاری : ما را به سر کوی رضــــا ماوی داد
بر سایه ی عرش خویش ما را جا داد
بـــاور نکنم خــــدا جهنم ببرد
ما را که بهشت در همین دنیا داد

دوست مشهدی من ! حرم رفتی ما رو هم یاد کن. :)
سلام
شنبه 26 بهمن 1392 01:26 بعد از ظهر
کاش برعکس توصیه های شما یکمی بیشتر برا دانش وقت میزاشتم
تو کنکور امسال دانش و ادبیات و نـــــــــــه تئوری تاثیر گذار بودن! نمیخواستم دیگه به این سایت سر بزنم ولی باید اینارو میگفتم!
بهرحال شما و خیلی های دیگه گفتید دانش بی اهمیته البته تقصیری از شماها نیست از قدیم گفتن شنونده باید عاقل باشه خودم میبایست عاقل میبودم!
بازم ممنون
پاسخ محمد هادی شجاری : سلام
به هر حال هر کسی به اندازه ی تجربه و توانایی هاش نظر و توصیه داره.
من هم از تجربه ی کنکور خودم و هم از این 2 سال مشاوره ی کنکور و آشنایی با بیش از هزار داوطلب به این نتایج رسیدم. ممکنه بخشی از حرف هام اشتباه باشه اما در مورد اهمیت بیشتر تئوری مدیریت بر دانش هیچ شکی ندارم.
موفق باشید.
فریده
جمعه 25 بهمن 1392 08:22 بعد از ظهر
سلام آقای شجاری
من فکر میکنم اجرایی یکی از دانشگاه های تهران رو قبول بشم.حالا سوالم اینه که کلاسای ارشد اجرایی تقریبا چند روز تو هفته میشه؟بیشتر از دو روز میشه؟
شما خودتون کلاساتون چطوره؟
پاسخ محمد هادی شجاری : سلام
ایشالا دانشگاه تهران.
کلاس ها معمولا و تو حالت خوب 2 روزه بسته میشه
اما اگر بد شانس باشید ممکنه به 3 روز و حتی 4 روز هم برسه.
من یه بار 3 روزه شدم که رفتیم با استادا صحبت کردیم کلاس ها جابجا شد و دو روز رفتیم.
وفا
جمعه 25 بهمن 1392 01:33 قبل از ظهر
سلام،من خیلی ناراحت و مضطربم.به نظرتون با این درصدها قبول میشم؟؟؟؟!!!!!
زبان30
جیمت32
دانش0
مدیریت25
فارسی32
دارم دق میکنم!!!!!!
پاسخ محمد هادی شجاری : سلام
من تو عمرم این کار رو نکردم که بعد آزمون نتیجه ش رو بررسی کنم
به شما هم پیشنهاد می کنم بعد از چند ماه تلاش یه کم تفریح کنید
تا روز اعلام نتیجه کلا فراموش کنید کنکور رو
یلدا
پنجشنبه 24 بهمن 1392 09:32 بعد از ظهر
اقای شجاری
به نظرتون رتبم چنده؟
زبان 35
تئوری 78
جی مت 30
دانش 8
ادبیات 21
درصدام دقیقه از رو سایت مدرسان چک کردم
خیلی ممنون
پاسخ محمد هادی شجاری : از درصد ها نمیشه گفت
بستگی داره به میزان سختی سوالا
ولی تو یه آزمون متوسط خوش بینانه روزانه شهرستان درجه 2 یا شبانه شهرستان درجه 1
البته من جای شما بودم فراموش میکردم تا روز اعلام نتیجه
سلام
پنجشنبه 24 بهمن 1392 03:09 بعد از ظهر
خاطره جالب من در کنکور امروز یکی از کار افتادن ساعتی که برای کنکور خریدم با شروع آزمون و دومی آواز خواندن بلند نفر جلویی من بعد از زدن سوالات ادبیات
پاسخ محمد هادی شجاری :
سلام
پنجشنبه 24 بهمن 1392 03:05 بعد از ظهر
امروز در مشهد در یک روز آفتابی کنکور رو دادم همه چیز خوب بود .واقعا توصیه های شما به دردم خورد.ممنونم
سطح سوالات خوب بود
پاسخ محمد هادی شجاری : خدا رو شکر
امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق باشید
فرشته
پنجشنبه 24 بهمن 1392 02:18 بعد از ظهر
سلام امتحان اجرایی رو دادم
اگه درصدها حدودا اینها باشه شبانه یا پیام نور قبول میشه قبول شد

تءوری 50
زبان 0
ادبیات 35
دانش حدود 25 تا 30
جی مت هم 20 تا 22درصد
پاسخ محمد هادی شجاری : سلام
باید دید سطح سوالات در هر کدوم از این درس ها چطور بوده
ولی با فرض متوسط بودن شرایط امتحان پیام نور قطعا قبول میشید و برای شبانه شهرستان هم شانس دارید
امید
چهارشنبه 23 بهمن 1392 03:32 بعد از ظهر
سلام از زحماتت خیلی ممنونم ولی برای بچه های سال پیش بیشتر وقت میذاشتین قرار روز قبل کنکور و... امیدوارم این کار ارزشمند به تدریج کم نشود.قربانت یا علی
پاسخ محمد هادی شجاری : سلام
من تقریبا هر روز به وبلاگ سر میزنم و مطلب مفیدی اگر به ذهنم برسه مینوسیم
جواب تمام نظرات رو هم میدم
در مورد قرار روز قبل کنکور هم پارسال از این برنامه استقبال نشد و من هم امسال تکرارش نکردم
سلام
چهارشنبه 16 بهمن 1392 01:12 بعد از ظهر
زور سرما از تعطیلی مدارس ابتدایی به جابه جایی کنکور ارشد رسید کنکور هفته آینده24 بهمن
سلام
یکشنبه 13 بهمن 1392 10:41 بعد از ظهر
من در رقابت با هیچکس نیستم جز خودم هدف من همواره مغلوب ساختن آخرین کاری بوده که خود انجام داده ام ... بیل گیتس
با آرزوی موفقیت برای همه
با سلام
یکشنبه 13 بهمن 1392 08:03 بعد از ظهر
من تو دوران 6 ماه درس خوندنم خیلی با زبان کلنجار رفتم ولی بخاطر ضعف شدیدم تو این درس و بیشتر ترسی که از روبرو شدن باهاش دارم هیچوقت تو ازمونای ازمایشی سمتش نرفتم البته به غیر از یکی دو بار که با منفی ازش جواب گرفتم!
حالا بنظرتون سر کنکور روش وقت بزارم؟
و ی سوال دیگه چ جوری میشه مثل شما سر جلسه انقد اروم بود من استرسم خیلی زیاده جوری که سر کنکورای ازمایشی بعضی از سوالارو یا گزینه ها رو نمیدیدم!
پاسخ محمد هادی شجاری : کنکور زمان تجربه های جدید نیست
هر کاری که تا الان میکردید و به ثبات رسیدید همون رو باید روز کنکور تکرار کنید
بحث مدیریت استرس مفصله و نکات زیادی داره
اما چیزی که من بهش فکر میکنم اینه که تو زمان کنکور باید به فکر آزمون و سوالا باشی و نه نتیجه
سلام
جمعه 11 بهمن 1392 11:28 بعد از ظهر
راستی یه چیزی یادم رفت بگم اونم اینه که درسته ارشد مهمه ولی با اخلاق بودن مهمتر از اونه که تو این وبلاگ میشه از آقای شجاری یاد گرفت.
پاسخ محمد هادی شجاری : شما لطف دارید ...
سلام
جمعه 11 بهمن 1392 11:25 بعد از ظهر
نمی دونم چه طوری از زحمات شما تشکر کنم واقعا ممنونم حرم آقا امام رضا ع برایتان دعا میکنم
پاسخ محمد هادی شجاری : خواهش میکنم کاری نکردم
دعا کنید ما رو هم بطلبه بیایم زیارت
فرشته
چهارشنبه 9 بهمن 1392 10:58 بعد از ظهر
با سلام
اول ممنون از اینکه همیشه به سوالات من خوب و دقیق جواب دادید
میخواستم بدونم برای یک هفته آخر 4 سال رو تمرکز کنم کافی هست
و آیا نیازی به خوندن تءوری و زبان مجموعه مدیریت هست
پاسخ محمد هادی شجاری : سلام
مطالعه فقط با نگاه مرور
بیشتر تمرکز روی تست جمع بندی به سبک کنکور
زهرا
سه شنبه 22 مرداد 1392 12:50 بعد از ظهر
با عرض سلام
شما زبان نوشتاری گویایی دارید.
فکر می کنم که انشای قوی دارید و احتمالاً شما همون شخصی هستید که در دوره تحصیلتان در انشای نماز رتبه آوردید.
و البته این برای یک مدیر از نقاط قوت محسوب می شود. آیا فکر نمی کنید که ادبیات و زبان فارسی شما به نسبت چون خوب است برای همین وقت کمی به آن اختصاص دادید؟
با تشکر
پاسخ محمد هادی شجاری : سلام
یادم نمیاد جایی گفته باشم اما حق با شماست من در مقطع دبیرستان در مسابقات انشای نماز در تهران اول شدم و رفتیم مسابقات کشوری در مشهد.
ادبیاتم هم کلا خوبه. اما بحثی که هست ادبیات و دانش وزن زیادی در موفقیت کنکور نداره
مهم 3 درس اصلی تئوری مدیریت جیمت و زبان هستند
روزبه
چهارشنبه 22 خرداد 1392 11:56 قبل از ظهر
ببخشید آقای شجاری ،متاسفانه یه قسمت اشتباه تایپی تو نوشتن اسمتون پیش اومده
پاسخ محمد هادی شجاری : مهم نیست زیاد
روزبه
چهارشنبه 22 خرداد 1392 11:54 قبل از ظهر
در آخر هم از سه تا نكته ای كه آقای شجاری بالا نوشتن ، وسطی روز كنكور واقعاً به دادم رسید . من تئوری رو خیلی كمتر از انتظارم زدم و سر جلسه كاملاً از اینكه درصد تئوریم چندان مناسب نیست(یكم بیشتر از 50 درصد) آگاهی داشتم ولی همون كاری رو كه آقای شچاری اینجا نوشته انجام دادم و كلاً یكم كمتر از 10 دقیقه از وقت كنكورم رو بعد از درس تئوری صرف استراحت و آرامش دادن به ذهنم كردم و واقعاً اینكار باعث شد كه رو درسای دیگه واسم مشكلی پیش نیاد و میتونم بگم این قضیه فوق العاده در نتیجه نهایی من تاثیر داشت .
امیدوارم كه همه دوستان كه با تلاش و انگیزه درس میخونن موفق باشن و در طول درس خوندن از مطالعه مطالب بسیارمفید این وبلاگ هم استفاده بكنن.
پاسخ محمد هادی شجاری : از اینکه از نتیجه ی کنکور تون راضی هستید خوشحالم.
امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق باشید
روزبه
چهارشنبه 22 خرداد 1392 11:54 قبل از ظهر
با سلام به همه عزیزان و تشكر از آقای شجاری
تو زمان مطالعه كنكور موقع استراحت و یا مواقعی كه نمیشد درس بخونم برای مطالعه وبلاگ میومدم و واقعاً از مطالب استفاده كردم. روزی كه این مطلب رو قبل از كنكور خودنم یادمه ، بنظرم خیلی جالب بود و گوشه ذهنم نشست.جالبتر از اون وقایع اون روز بود كه شباهتش تا حدی زیاد بود كه یه لحظه ناخودآگاه لبخند زدم. از تجریه روز كنكور خودم واستون میگم : موقع ورود به محل آزمون كه دقیقاً مشایه مطلب آقای شجاری بود ، یه عده می پرسیدن سوالا چند تان ؟! كدوما رو باید جواب بدیم ؟! وقت امتحان چقدره ؟! این گرایشا چین ؟! من اینا رو میدیدم ولی طبق نصیحت واقعاً مفید آقای شجاری كل كشور و رقبای اصلی رو هم تو ذهنم در نظر داشتم. یه قسمت مخصوصاً خیلی جالب بود ، من عینك میزنم و واسه كنكور یه عینك اضافه با خودم بردم ، خونواده خودم میگفتن لازم نیست ولی من با این كه میدونستم خیلی بعیده كه به عینك اضافه احتیاج پیدا كنم با این استدلال كه تو شلوغی یا هر موضوع دیگه هرچند با احتمال واقعاً ناچیز ممكنه عینكم آسیب ببینه وكنكور رو از دست بدم عینك اضافه را با خودم بردم. چند دقیقه قبل از شروع آزمون یكی از مراقبا اومد گفت كه یه آقای عینكی كه یه سالن دیگه است عینك مطالعه اش رو با خودش نیاورده داره دنبال عینك با هر شماره چشمی می گرده !!!، واقعاً باورم نمیشد كه یه نفر بدون عینكش سر جلسه بیاد (اونایی كه عینك می زنن بهتر میدونن چی میگم !) ، خلاصه من كه به عینك دوم احتیاج نداشتم عینكم رو به مراقب دادم ولی معلوم شد كه اون آقا عینك مخصوص مطالعه می خواد و عینك من كه كلاً واسه همه كارا استفاده میكنم به درد ایشون نمیخوره !

پاسخ محمد هادی شجاری : :)
parisan
یکشنبه 22 بهمن 1391 11:10 بعد از ظهر
mage man goftam konkor faghat dars khondanee?????
پاسخ محمد هادی شجاری : نه.
parisan
یکشنبه 22 بهمن 1391 10:29 بعد از ظهر
rasti ye chiz dg inmatno kekhondam yade tarane hame chi aroome man cheghad khoshhalam oftadam=)))))) be khoda maskhare nemikonama ino bara shoma khondan sare jalase:))))))))))))))))
پاسخ محمد هادی شجاری : کنکور فقط درس خوندن نیست.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30